Traktora īre

Ņem, kāp un brauc

Kā darbojas HidroFlow

Hydroflow darbības princips

HydroFlow - elektromagnētisks ūdens atkaļķotājs
K atrā sistēmā, kas satur izšķīdušās vielas, pastāv līdzsvars starp katlakmens veidošanos un tā šķīšanu. Ja sistēma ir ar novirzi uz katlakmens veidošanās pusi, tad sistēmā veidosies katlakmens. Savukārt sistēmā, kur līdzsvars ir novirzīts katlakmens šķīšanas virzienā, katlakmens neizgulsnēsies. HydroFLOW™ vienkārši novirza līdzsvaru katlakmens šķīšanas virzienā, veidojot lielu daudzumu nepiesātināta ūdens, kurā šķīst katlakmens. Šis process turpinās, kamēr katlakmens ir izšķīdis un izveidojis homogēnus katlakmens kristālus ūdenī nevis un cauruļvadu sienām. Heterogēnā kristalizācija tiek aizvietota ar homogēno kristalizāciju. HydroFLOW™ gadījumā Homogēnā kristalizācija notiek pateicoties tam, ka HydroFLOW™ ūdens šķīdumā izveido lielu daudzumu homogēnu katlakmens kristālu aizmetņu un tiklīdz kā iestājas ūdens pārsātinātība, tā sāk veidoties homogēni katlakmens kristāli. Tā rezultātā vecais katlakmens, kas jau ir izgulsnējies, izšķīdīs ūdens šķīdumā un izveidos neatkarīgus, homogēnus katlakmens kristālus. Šos kristālus ir iespējams atdalīt no ūdens to filtrējot vai atvērtās sistēmās tie vienkārši ar plūsmu izskalosies.

Katlakmens veidošanās mehānisms

Gan homogēnie, gan heterogēnie kristālu piedalās katlakmens veidošanās procesā. Pastāv ļoti niecīga iespēja, ka veidosies homogēns katlakmens kristāla aizmetnis parastajās ūdens sistēmās (izņemot, protams, gadījumu, ja tiek lietots HydroFLOW™).

V ispārējā gadījumā homogēnie katlakmens kristālu aizmetņi pārsātinātā ūdens veidojas tikai tilpumā nevis pie virsmas. Heterogēnajiem katlakmens kristāliem ir ļoti daudz izgulsnēšanās vietu kā, piemēram, uzduļķotas daļiņas šķīdumā, caurules vai kuģa sienas, metinājuma un citas nelīdzenas vietas metāla izstrādājumos, oksīdu plēvītes, pirkstu nospiedumi u.c. Ja notiek šāda izgulsnēšanās uz šīm virsmām, tad izveidojušies nogulsnējumi būs cieti un pat vairākus milimetrus biezi. Šāda tipa nogulsnējumu noņemšana prasa agresīvas metodes (skalošanu ar skābēm, pulēšanu). Savukārt ja izgulsnēšanās veidojas uz ūdens tilpumā esošajiem katlakmens kristālu aizmetņiem kristāli izaugs tik lieli, ka izsēdīsies ūdenī kā duļķes. Šāda tipa katlakmeni ir iespējams vienkārši izskalot paaugstinot nedaudz spiedienu.